Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy przedstawicieli mediów zainteresowanych tematyką transplantacji wątroby oraz transplantologii do udziału w śniadaniu dla prasy, podczas którego dziennikarze będą mogli bezpośrednio porozmawiać z ekspertami światowej i polskiej transplantologii.

 

23 lipca 2017 roku, będziemy obchodzić 50-tą rocznicę przeprowadzenia pierwszej, zakończonej powodzeniem, transplantacji wątroby na świecie. Operację wykonał wybitny chirurg i pionier transplantacji wątroby – prof. Thomas Starzl w szpitalu uniwersyteckim w Denver w Stanach Zjednoczonych. Rocznica ta zainspirowała nas do zorganizowania sympozjum, podczas którego uznani wykładowcy w praktyczny dla klinicysty sposób podzielą się najnowszą wiedzą na temat najważniejszych zagadnień współczesnej transplantologii wątroby.

 

Konferencję uświetnią wykłady i obecność dwóch wybitnych pionierów transplantacji wątroby w Europie, profesora Maartena Slooffa z Groningen w Holandii oraz profesora Elwyna Eliasa z Birmingham w Wielkiej Brytanii. Wspólnie z pionierami transplantacji wątroby w Polsce, opowiedzą nam oni o początkach i przeszkodach, które musieli pokonać w trakcie rozwoju i wdrażania tej trudnej i fascynującej dziedziny medycyny.

 

Konferencji naukowo-szkoleniowej pt. „Wyzwania współczesnej transplantacji wątroby: sympozjum w 50-tą rocznicę pierwszego udanego przeszczepienia wątroby”, która odbędzie się 21 lipca 2017 roku w Auli Zakładu Patomorfologii WUM, ul.Pawińskiego 7, Warszawa. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inicjatyw Medycznych, patronat i nadzór merytoryczny sprawuje Klinika Hepatologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich – lekarzy, pacjentów oraz sympatyków transplantologii; udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Śniadanie dla prasy

 

Miejsce: Aula Zakładu Patomorfologii WUM, ul. Pawińskiego 7, Warszawa

 

Śniadanie dla prasy: 21.07.2017r., godz. 10:45 – 11:15

 

 

 

 

POBIERZ

PROGRAM

NOTKA

PRASOWA

All rights reserved. Fundacja Fabryka Inicjatyw Medycznych